תכנית יזמות לילדים™
חינוך ליזמות כבר מגיל צעיר
054-4803863
דף הבית >אודות

אודות גלית זמלר - מפתחת תכנית יזמות לילדים™

גלית זמלר

מאחורי הרעיון לפיתוח "תכנית יזמות לילדים™" עומדת גלית זמלר, יזמת חברתית ועסקית, מבעלי חברת גליאל3.14 בע"מ, מרצה ליזמות, מנחה האקתונים לתלמידים, למורים ולמנהלים, מעבירה סדנאות ביזמות למורים ולתלמידים, יועצת בנושא חינוך ליזמות בבתי ספר, בעלת M.B.A במינהל עסקים ו-B.A במדעי החברה ובמינהל עסקים.

הרעיון לפתח את תכנית לתלמידים בנושא יזמות נבע מזיהוי הצורך בלימוד התלמידים במסגרת בית הספר מיומנויות יזמיות, שהן מיומנויות החשובות להצלחה בשוק העבודה ובחיים בכלל, כך שהתלמידים הבוגרים יסיימו את בית הספר כשהם מוכנים להתמודד עם האתגרים הניצבים בפניהם בעולם משתנה, שבו עלינו להמציא את עצמנו מחדש.

התכנית נועדה לספק מענה עדכני, נגיש וברוח התקופה לטיפוח חשיבה יזמית כבר מגיל צעיר, היות שהיזמות היא אחד ממנועי הצמיחה החשובים למשק, ולהתפתחותו האישית של כל אחד מילדינו.

תכנית היזמות לילדים אוצרת ידע וניסיון של שנים מתחום הניהול והיזמות והותאמה לילדים בכיתות ב' ומעלה.

התכנית מוצעת כתכנית העשרה לבתי ספר והיא בנויה מתוך תפיסה כי כל אחד יכול להיות יזם.

על מנת לעורר עניין בקרב הילדים, התכנית משלבת לצד תכנים ומושגים מתחום היזמות והעסקים, אמצעי המחשה ועזרים חוויתיים כגון דוגמאות, מצגות, סרטונים, תרגילים, משחקים, קטעי עיתונות, סיפורים, הומור ועוד.

התוצאה: גלית זמלר מעבירה השתלמויות וסדנאות למורים, מלווה ומייעצת לבתי ספר בארץ ובחו"ל ביישום לימוד יזמות בחינוך ובהטמעת התוכנית מאז 2009 לשביעות רצונם המלאה של ההורים, הילדים ובתי הספר, - וזאת בהתאמה לצרכי המאה ה-21.

המניע לפיתוח תוכנית יזמות חינוכית זו הוא ציוני - מתוך רצון לקחת חלק חשוב בהתפתחותה ובעתידה של מדינת ישראל, ומתוך רצון לחשוף את ישראל לעולם כמדינת סטארטאפ.

גלית זמלר כותבת על פעילויות תכנית יזמות לילדים ולנוער גם בלינקדאין, בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם.צפו בהרצאתה של גלית זמלר במועדון היזמות של האוניברסיטה הפתוחה, המספרת את סיפורה של תכנית יזמות לילדים מיוזמה חברתית בכיתה אחת למיזם עסקי בינלאומי:גלית זמלר משיבה על השאלה:

איך את יודעת ש"תכנית יזמות לילדים" היא הצלחה?

להלן תשובתה:

"המספרים, התגובות, ההתעניינות והביקוש כפי שאפרט מייד, מוכיחים לי שוב ושוב כי תכנית יזמות לילדים היא סיפור הצלחה.

- את העיסוק בחינוך ליזמות התחלתי בשנת 2009 בבית ספר אחד (מורשת משה ברמת גן). מאז הצטרפו עשרות בתי ללמד את תכנית היזמות ובכל שנה מצטרפים עוד. לכן אני יודעת שמדובר בהצלחה.

- כשמנהלות שהכניסו את התכנית בבית ספרן, עוברות תפקיד (טובה גולדשטיין, שלומית שפיגלבלט), ואז פונות אלי כדי ליישם את שוב את התכנית במטרה שהתלמידים ילמדו את תהליך היזמות, אז אני יודעת שהתכנית מצויינת.

- כשאותם מורים מלמדים שנה אחר שנה את התכנית, אז אני יודעת שהתכנית הצליחה.

- כשמורים ומנהלים מספרים לי שהתלמידים מחכים בציפייה לשיעורי היזמות, אני מבינה שהצלחתי להגיע ללב התלמידים, ולגרום להם להתעניין, ולהביא את עצמם לידי ביטוי.

- כשתלמיד (איתי שטיינברג) שהשתתף בקורס היזמות כשהיה בכיתה ה', פונה אלי אחרי שמונה שנים כדי לספר לי על רעיון שיש לו למיזם, ומבקש להתייעץ איתי, אז אני יודעת שלימודי היזמות היו משמעותיים עבורו.

- כשתלמיד (יאיר ויצנהויז), שלמד יזמות בהיותו בכיתה ג', פונה אלי אחרי ארבע שנים ומספר לי כי בכוונתו להציג את המיזם אותו פיתח, כשהשתתף בתכנית היזמות בזמנו, בפני תלמידי כיתתו כעת (כיתה ז'), וישמח אם אגיע לצפות בו, מבחינתי זהו סיפוק גדול, ושוב הבנה שללימודי היזמות יש השפעה רבה על הילדים.

- כשבית ספר פרטי בארה"ב (Hebrew Academy), המעניק לתלמידיו כלים ותכניות מתקדמים מאד, מלמד את תכנית יזמות לילדים, מעיד עליה כתכנית מאירת עיניים, ומבקש להמשיך וללמד את התכנית גם בשנה שלאחר מכן, הרי שיש בכך להעיד כי התכנית מביאה איתה משהו שונה, חדשני ונדרש.

- כאשר בית ספר פרטי ומבוסס בישראל (קינג סולומון), שיכול לאפשר לעצמו לרכוש כל תכנית שהוא רוצה, מלמד את התכנית, וצוות המורים שלו מתפעל ממנה, אזי אני מבינה כי התכנית עומדת בסטנדרטים הגבוהים ביותר.

- כשמורה (לי גליק) חשה שהיא לא מתקדמת עם המודולים של התכנית, כי התלמידים מרבים לקיים דיונים בנושאים שעולים בשיעורי היזמות, אזי אני יודעת שהתכנית הצליחה. משום שהיא מעוררת עניין ומעורבות בתלמידים, שהם חשובים יותר מאשר התקדמות בחומר. במיוחד כשאותם תלמידים ביקשו מהמורה בשנה שלאחר מכן להמשיך וללמוד יזמות.

- כשמורים, שהשתתפו בהשתלמות מוסדית בנושא חינוך ליזמות במסגרת הבית ספרית (בי"ס א.ד. גורדון, בי"ס רמות ויצמן), כותבים משובים המעידים על התרומה הרבה של הקורס להתפתחותם האישית וליכולתם ללמד את התלמידים מיומנויות לחיים, אני יודעת שאני מעניקה למורים ידע והכשרה, הרלוונטים לעולמנו המתקדם ומסייעת להם ללמד וללמוד יחד עם התלמידים באמצעות תכנית היזמות.

- כשהורים ניגשים אלי באירועים מסכמים בסוף שנה, בהם ילדיהם מציגים את המיזמים עליהם עבדו במהלך השנה, ואומרים לי שאת מה שהתלמידים למדו, הם עצמם למדו בתואר ראשון, אני מבינה כי הערך שהתלמידים מקבלים במהלך לימודי היזמות הוא גבוה.

- כשהורים כותבים לי מכתבים על כמה שהילדים שלהם נתרמו מלימודי היזמות, אני יודעת שהתכנית טובה.

- כשחברות מהונג קונג, הודו, ווייטנאם ופפואה גינאה החדשה רכשו רישיונות להפצת התכנית במדינתם, אני מבינה שמעבר לגאווה הגדולה, התכנית הפכה להצלחה בינלאומית.

- כשעוד ועוד בתי ספר מציינים את "שבוע היזמות העולמי" בעידודה ובסיועה של תכנית יזמות לילדים, זהו סיפוק גדול.

- כשתלמידים אינם ממהרים לצאת להפסקה, אלא נשארים כדי לשאול שאלות ולספר על הרעיונות שלהם למיזמים, הם מוכיחים שנושא היזמות, על היבטיו השונים, מעניין אותם.

- כשמורה (מיכל ממן) שלימדה את תכנית היזמות בבי"ס אחד, עוברת ללמד בבי"ס אחר, ואז מביאה גם לשם את התכנית, הרי שהדבר מעיד על הצלחתה.

- כשאנשים מכל העולם נכנסים לאתר התכנית, ואח"כ מתעניינים כיצד ניתן ליישם אותה בארצם, אני מבינה כי התכנית היא חדשנית ברמה עולמית.

- כשאמא, שבנה השתתף בקורס היזמות בהיותו בכיתה ו', פונה אלי אחרי שמונה שנים כדי לברר האם ביתה, תלמידת כיתה ז' יכולה להצטרף למסגרת בה לומדים את תכנית היזמות, אני מבינה שהתכנית השאירה חותם, לא רק על התלמיד, אלא גם על משפחתו.

- כשבתי ספר, שכבר מחנכים ליזמות ומוציאים לפועל יוזמות רבות, פונים אלי משום שהם מעוניינים בתהליך ובעומק שהתכנית מציעה, אז אני יודעת שלתוכנית יש ערך מוסף ואמיתי. ערך זה נובע מהיותי יזמת שמכירה מקרוב ומניסיון את עולם היזמות.

- כשמורים שומעים הרצאה שלי על יזמות בכלל ועל החינוך ליזמות בפרט ואומרים לי שאני מביאה משהו אחר, משום שאני מגיעה מחוץ למערכת החינוך, משום שיש לי ניסיון אמיתי כיזמת ומשום שאני אמא לילדים.

- כשמורים מספרים שהורים מתקשרים אליהם כדי לברר 'באילו שיעורים מדובר?', משום שהילדים חזרו הביתה וסיפרו שהם מאד נהנים בשיעורי היזמות.

- כשנציג ממשלה בהודו מגיע לישראל כדי להיפגש איתי ומסביר שאת החינוך ליזמות הם רוצים ללמוד מישראל, וכי הוא מעוניין ביישום תכנית היזמות בבתי ספר בהודו, זו גם תחושת סיפוק וגם תחושה של גאווה במדינה.להלן מספר תמונות, מאירועים בהשתתפותה של גלית זמלר:

גלית זמלר בהרצאה למשלחת של אנשי חינוך

גלית זמלר בהרצאה למשלחת של אנשי חינוך ממדינות מתפתחות מטעם משרד החוץגלית זמלר מנחה האקתון לבני נוער

גלית זמלר מנחה האקתון לבני נוער


גלית זמלר יזמת אורחת במכללה למינהל

גלית זמלר יזמת אורחת בפנל יזמים ב"מכללה למינהל"

גלית זמלר בהרצאה למשלחת מטעם

גלית זמלר בהרצאה למשלחת מטעם "תגלית"

גלית זמלר בהרצאה למורים

גלית זמלר מרצה בקורס "מורה יוזם" במכללת וינגייט

גלית זמלר בהרצאה במכללת רופין

גלית זמלר בהרצאה לסטודנטים לתואר שני במכללת רופין

גלית זמלר מכשירה מורים בנושא חינוך ליזמות

גלית זמלר מכשירה מורים בנושא חינוך ליזמות


גלית משתפת את התלמידים מניסיונה בעולם היזמות

גלית זמלר משתפת את התלמידים מניסיונה כיזמת עסקית וחברתית


גלית זמלר מעבירה סדנה למורים בנושא חשיבה יזמית

גלית זמלר מנחה סדנה למורים בנושא חשיבה יזמית ויצירתית
גלית זמלר גם מרצה בפני משלחות של אנשי חינוך מובילים ממדינות מתפתחות, אורחי מש"ב - ארגון הסיוע הבינלאומי של ישראל במשרד החוץ, על נושא החינוך ליזמות ומאפייניה של ישראל כמדינה יזמת.

צפו בסרטון משנת 2017 בו הסבירה גלית זמלר בקצרה את סיפורה של התוכנית לטיפוח תלמידים יזמים:

עמוד זה תורגם ומופיע גם כאן: About the Developer of Entrepreneurship for Kids