גלית זמלר מובילה האקתונים
ומפתחת תכנית יזמות
054-4803863
דף הבית >אודות

אודות גלית זמלר
יזמת סדרתית, מובילה האקתונים ומפתחת תכנית יזמות

גלית זמלר

על קצה המזלג


גלית זמלר, יזמת סדרתית טכנולוגית וחינוכית, מבעלי חברת גליאל 3.14 בע"מ, שותפה-מייסדת של מיזם Vickathon להובלת האקתונים חווייתיים.

היא עומדת מאחורי פיתוח תוכנית יזמות בינלאומית לילדים ולנוער.

היא מרצה ומנחת סדנאות ביזמות וחדשנות בארץ ובחו"ל.

כמו כן, גלית היא מנטורית ליזמים ויועצת בינלאומית בנושא חינוך ליזמות כבר מגיל צעיר לבתי ספר.

בעלת M.B.A במינהל עסקים ו-B.A במדעי החברה ובמינהל עסקים.

השלב שבו החלטתי להיות יזמת


בצעירותי התקבלתי לעבודה לאגף כוח אדם בחברה תעשייתית גדולה, והדבר הראשון שהתבקשתי לעשות היה להכין מכתבי פיטורים לעובדים וותיקים ומנוסים. החלטת החברה לפטרם נבעה משיקולים כספיים בלבד.

אותם עובדים צברו ותק ועם הזמן המשכורת שלהם והתנאים הנלווים עלו למעסיק יחסית הרבה. באותה תקופה היתה עלייה ממדינות חבר העמים והממשלה עודדה מעסיקים להעסיק עולים חדשים תמורת מענקים. אומנם לממשלה היתה כוונה טובה, אך נוצר מצב שהשתלם לארגון לפטר את אותם עובדים ותיקים ולהעסיק עולים חדשים בשכר מינימום ועוד לקבל על כך מענקים.

כשאני ראיתי זאת ואת הקושי של אותם עובדים להמציא את עצמם מחדש בגיל הזה, קיבלתי החלטה שעד גיל ארבעים, אני אקים עסק משלי. אז, המונח יזמות עוד לא היה נפוץ. וכך עשיתי.

מצד אחד לאורך השנים הייתי יזמת פנים ארגונית, ולכן גם התקדמתי מתפקיד של רכזת כח אדם לחברת ההנהלה הבכירה, האישה השנייה והכי צעירה בארגון. הקידום נעשה אך ורק משום שהבאתי ערך לארגון.

להיות חלק מקהילת היזמות


עוד בהיותי שכירה הקמתי חברה עם אלדד זמלר, בעלי. הוא תוכניתן מומחה עטור פרסים על פיתוחים משמעותיים, וביחד פיתחנו מוצרים טכנולוגיים, חלקם הצליחו וחלקם נכשלו. תהליך זה לימד אותי ועדיין מלמד אותי כיצד להשתפר כיזמת וכיצד להתמודד עם אתגרים, עם הצלחות ועם כישלונות.

היותי יזמת פנים ארגונית ויזמת עצמאית הוביל אותי להיות חלק מקהילת היזמים. בתחילה בישראל ואח"כ בעולם. עשיתי זאת מתוך רצון ללמוד כיצד נכון להתנהל בעולם של חוסר וודאות, עולם שאתה צריך להמציא את עצמך מחדש ולהביא ערך, שאנשים ירצו בו.

גם לי חשוב כל הזמן ללמוד ולהתפתח בתחום היזמות, השיווק ושאר העולמות המשיקים וכך אני מרבה להשתתף באירועים שבהם לצד הרחבת האופקים אני גם יוצרת קשרים חדשים. אני חברה במועדון היזמות של אמזון, בקהילות יזמים ויזמות מהארץ ומהעולם, בקבוצת מרצים, בקבוצת לה"ב לנשים עצמאיות ועוד.

את הניסיון שצברתי עם השנים בתחום היזמות אני מתעלת גם לטובת יזמים בתחילת דרכם במסגרת הלשכה לטכנולוגיות מידע, בה אני מנהלת וועדת אקסלרטורים ואינקובטורים.

כיצד הפכתי למומחית בהובלת האקתונים?

גלית זמלר מייסדת שותפה במיזם ויקאתון להובלת האקתונים חווייתיים


כמי שמעורבת בקהילת ההייטק המקומית השתתפתי לראשונה בהאקתון בשנת 2013, מאד אהבתי האווירה, היצירתיות, עבודת הצוות והחיבורים שנוצרים בין המשתתפים, והחלטתי להוביל בעצמי האקתונים.

עם השנים שכללתי את הפורמט של ההאקתונים אותם אני מובילה לכאלו שהם מצד אחד חווייתיים ומצד שני עם תוצאות מעשיות. שהרי יזמים הם אנשים שלא רק מדברים ומעלים רעיונות יצירתיים, אלא לבסוף גם מוציאים אותם אל הפועל.

מיזם ויקאתון, אחד המיזמים הטכנולוגיים שאני שותפה להם, הוא מיזם להובלת האקתונים חווייתיים. Vickathon פותח מתוך צורך שלי לנהל האקתונים בצורה יעילה יותר. פיתחנו אותו במתכונת של בוטסראפ, כלומר פיתחנו אותו בהדרגה בהתאם לצרכים מהשטח ובמימון עצמי.

במסגרת פיתוח ויקאתון לקחת חלק באקסלרטור של EdStart במשך שנה ביחד עם יזמים נוספים שעניין היזמות בער בהם.

תהליך הפיתוח של המיזם היה מהנה אם כי עתיר אתגרים ובלת"מים. הוא לגמרי שיקף את העליות והמורדות שיזמים עוברים בתהליך היזמות.

השילוב בין המיזם הטכנולוגי, הניסיון הרב שצברתי בהובלת האקתונים והיכולת לדבר בגובה העיניים, הביאו אותי להיות מומחית ולהציע משהו שהוא ייחודי בתחום אירועי היזמות והחדשנות הן בארגונים והן במערכת החינוך.


לצד ההתמחות בהפקת האקתונים בליווי ייחודי של מיזם ויקאתון, אני גם מתראיינת ומסבירה: מה הם האקתונים?, כיצד הם מתנהלים? ומדוע כדאי להוביל וגם להשתתף באירועים אלו?.

גלית זמלר מתראיינת בנושא האקתונים

תכנית יזמות לילדים ולנוער

תכנית יזמות לילדים ולנוער של גלית זמלר

כפי שתכננתי, לקראת גיל ארבעים עזבתי את מקום העבודה והמיקוד העיקרי היה המיזמים הטכנולוגיים שפיתחנו.

לתחום החינוך ליזמות הגעתי ב-2009 לגמרי במקרה, בעקבות מנהלת פורצת דרך בבית הספר של אחד הילדים שלי כשהיה תלמיד בכיתה ו'.

המנהלת שאפה לפתוח קורס יזמות, אך הדבר לא צלח עם הארגון איתו יצרה קשר. כעבור כחודש פניתי אליה והצעתי שאני אעשה קורס כזה. באותו שלב ידעתי שאני מבינה היטב את תחום היזמות אך לא היה ברור אם גם אדע ללמד אותו. אותה מנהלת החליטה ששווה לנסות, ואני גיליתי שמצאתי את הייעוד שלי.

הרעיון לפתח תוכנית יזמות לילדים ולנוער נבע מזיהוי הצורך ללמד תלמידים במסגרת בית הספר מיומנויות יזמיות, שהן מיומנויות החשובות להצלחה בשוק העבודה ובחיים בכלל, כך שהתלמידים הבוגרים יסיימו את בית הספר כשהם מוכנים להתמודד עם האתגרים הניצבים בפניהם בעולם משתנה, שבו עלינו להמציא את עצמנו מחדש.

מהר מאד המוטיבציה שלי לקדם את תוכנית היזמות בבתי ספר נעשתה מתוך ציונות והבנה שככל שיותר ילדים ירכשו מיומנויות ליזמות כבר מגיל צעיר, כך גם נחזק את ההון האנושי של המדינה, ונסייע להתפתחותה הכלכלית.

התוכנית מוצעת כתוכנית העשרה לבתי ספר והיא בנויה מתוך תפיסה כי כל אחד יכול להיות יזם.

התוכנית מעוררת עניין בקרב הילדים ודרך הלימוד מותאמת לתקופתנו. לצד תכנים ומושגים מתחום היזמות והעסקים התוכנית משלבת אמצעי המחשה ועזרים חווייתיים כגון דוגמאות, מצגות, סרטונים, תרגילים, משחקים, קטעי עיתונות, סיפורים, הומור ועוד.

מיוזמה חברתית מקומית למיזם בינלאומי


כמו כל יזם שמציב לעצמו מטרה חדשה כשהוא משיג את המטרה המקורית, כך קרה גם לי. עם הצלחת תוכנית היזמות בארץ שאפתי ליותר. בסופו של דבר החלטתי לתרגם את התוכנית לאנגלית ולהפיץ אותה גם בחו"ל.

השתמשתי ביכולות השיווק והפיתוח עסקי שרכשתי עם המיזמים הטכנולוגיים להם הייתי שותפה. הגעתי למנהל חדשנות בבי"ס יהודי בפלורידה. הכשרתי את הצוות באונליין, ולדבריהם התוכנית היא "מאירת עיניים". התגובה החיובית שלהם עודדה אותי להמשיך ומאז התוכנית נלמדה בסין, הונג קונג, הודו, ווייטנאם, דרום אפריקה, פפואה גינאה החדשה, ברזיל וכן ברשת של תלמידים מחוננים בארה"ב.

עשייה עם משמעות והנאה


באופיי אני אוהבת לגוון ולאתגר את עצמי כחלק מתהליך התפתחות מתמשך, כך שלצד האקתונים לקהלים שונים, אני נהנית להיות מנטורית ליזמים בתחילת דרכם, להרצות ולהנחות סדנאות בעברית ובאנגלית על יזמות, יצירתיות וחדשנות. אני מרצה למשלחות שמגיעות מחו"ל כדי ללמוד על מדינת הסטארטאפ, לארגונים שמבקשים להעשיר את עובדיהם, לאנשי חינוך בכל הדרגים ולתלמידים מהארץ ומהעולם.

דרך הסיפור האישי שלי אני מצליחה לספר את סיפורה של ישראל כמדינה יזמת וחדשנית.

צפו בהרצאתה של גלית זמלר במועדון היזמות של האוניברסיטה הפתוחה, המספרת את סיפורה של תכנית יזמות לילדים מיוזמה חברתית בכיתה אחת למיזם עסקי בינלאומי:

פעילות והכרה בינלאומית


תעודת הוקרה מארגון Women Tech Network על סיוע לנשים טכנולוגיות בעולם בפיתוח הקריירה שלהן.

גלית זמלר קיבלה תעודת הוקרה על תרומתה לקידום נשים בהייטק


תעודה על פעילותה בארגון GIFT המעודד ילדים ובני נוער מכל העולם להיות יזמים ולהביא לידי ביטוי את יכולותיהם.

גלית זמלר חברה פעילה בארגון הבינלאומי GIFT לעידוד היזמות בקרב ילדים ובני נוער מכל העוללם


מאז 2010 גלית מקדמת את ציון שבוע היזמות העולמי במוסדות חינוך בארץ ולוקחת חלק פעיל באירועי שבוע זה.

גלית זמלר מרצה באירוע שבוע היזמות הגלובלי


במפגש עם חברי הפרלמנט מגרמניה שהגיעו על מנת לשמוע את סיפור היזמות שלה וללמוד על ישראל כמדינת הסטארטאפ.

גלית במפגש עם חברי הפרלמנט מגרמניה על סיפור היזמות שלה ושל ישראל


גלית נפגשת עם משלחות של משרד החוץ מטעם מש"ב, ארגון הסיוע הבינלאומי של ישראל, ומרצה להם על יזמות וחדשנות.

גלית בהרצאה למשלחת של משרד החוץ


מובילה האקתונים בינלאומיים פרונטליים ווירטואליים.

גלית זמלר מובילה האקתונים בינלאומיים פרונטליים ווירטואליים


לוקחת חלק באירועי יזמות בינלאומים

גלית זמלר לוקחת חלק באירועי יזמות בינלאומים


מרצה לסטודנטים בהודו

גלית זמלר מרצה אורחת בהרצאה מקוונת לסטודנטים בהודו


מרצה למשלחות של תגלית במטרה לעורר השראה ולחבר למדינה

גלית זמלר מרצה למשלחות של תגלית

מוזמנים ליצור קשר עם גלית זמלר ולעקוב אחר פעילותה ברשתות החברתיות: לינקדאין, פייסבוק, טוויטר ואינסטגרם.

עמוד זה תורגם ומופיע גם כאן: About the Developer of Entrepreneurship for Kids

אודות גלית זמלר ופועלה
צפייה בדפי האתר

קידום חדשנות בארגונים באמצעות האקתונים וחינוך ליזמות
האקתונים בחינוך
האקתונים לארגונים
תכנית יזמות לילדים
צרו קשר עם גלית זמלר

עוד על תוכנית היזמות

מידע על התכנית
יישום התכנית בבתי ספר
המלצות וחוות דעת
חוויות מתכנית היזמות
חוויות מהתכנית חלק 2
מיזמים של ילדים
מיזמים של ילדים חלק 2
רעיונות של ילדים למיזמים
רעיונות נוספים למיזמים
תהליך בחירה ומימוש מיזם
מיזם חולצה לכל מידה
מרצים אורחים
התכנית בראשי פרקים
כתבו עלינו
שבוע היזמות העולמי בבתי הספר
מפת בתי הספר שיישמו את התכנית